Haberler

Facebook Adresi
08-27-2012
Okulumuzu güncel olarak
FB:ingilizkultur.ingilizceanaokulu
adresinden facebookta takip edebilirsiniz....
TWİTTER
09-24-2014
Okulumuzu
https://twitter.com/LaraKltr
adresinden takip edebilirsiniz.
Bale Derslerimiz Başlıyor
09-24-2014

Çocuklarımız İçinBalenin Faydaları


Bale eğitimi,Çocuklarımız için eğlenceli bir hobi olmanın ötesinde bir aktivite olmaktadır.Bu eğitimle, günlük hayatını, okul başarısını, sağlığını kısaca tüm yaşantısınıetkileyecek faydalar sağlayacaktır.

Daha esnek, dahaince, daha zarif, daha sağlam ve daha sağlıklı bir vücudun bale eğitiminintartışılmaz bir sonucudur. Egzersizler sayesinde vücutları esneklik, sağlamlık,zarafet kazanır.

Bir baleöğrencisinin duruşu, yürüyüşü, oturup kalkışı, her ortamda her zaman hayranlıkuyandıracak kadar farklıdır. Bu eğitimin fiziksel sonuçlarından daha önemlibaşka yararları da vardır. Bunların başında iç disiplin gelir. Çocuklarımızbale kurslarımızda öğrendiği disiplini hayatının her alanına taşıyarak düzenlive programlı yaşar.

Çocuklarımızın okulderslerine yansıyan bir diğer sonuç da, sevdikleri bir fiziksel aktiviteyledeşarj olduktan sonra, çok daha hevesle ve dinlenmiş bir zihinle derslerininbaşına geçmeleri sonucu elde ettikleri başarıdır. Kendi kendine yetmeyi öğrenenher çocuğun kendine güveni artar, ayakları üzerinde durmanın gururuylaözgüvenleri geliştirir.

Grup halinde yapılandersler ve ortak bir zevkin paylaşılması sınıftaki kaynaşmayı da beraberindegetirmektedir. Bir çocuğun ya da gencin yetişmesindeki en önemli etkenlerdenbiri de kendini ifade edebilme yeteneğidir. Bale eğitiminin çocuk gelişimine bukonudaki katkısıysa tartışılmazdır.

Aldıkları baleeğitimin sonucu olarak gençler, sanata değer veren, iyi birer birey ve genelanlamda sahne sanatları izleyicisi olmayı öğrenmekte, neyi nerede nasılalkışlaması gerektiğini bile bilmeyen bir kalabalığın parçası olmak yerine sonderece bilinçli sanatseverler olarak yetişmektedirler.

Henüz yaşamınınbaşlarında olan küçük bir çocuğa, bütün hayatı boyunca ihtiyacı olan özgüvenihissettirebilir. Sosyalleşmeyi, grup çalışmasını, kimi zaman diğer insanlararasından sıyrılmayı, kendini ifade etmeyi sağlar. Kısacası Bale eğitimi,çocuklarımızın, hayatın getirdiği sıkıntılardan birkaç saatliğine de olsauzaklaştırıp, ruhlarını dinlendirip onlara fiziksel güzellik katarken, bütünyaşamını olumlu yönde etkiler ve her alanda kendilerine olan güvenleriningelişmesini sağlar.Bale Sanatçısı

Mehmet Sipahi

OKÇULUK PROGRAMI
09-24-2014

OKÇULUK PROGRAMI


Ekol Okçuluk Spor Kulübü olarakminiklerimizi okçuluk ile tanıştırıyoruz.5-12 yaş için planlanan okçulukeğitimleri ve aktiviteleri ile çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerinibüyük ölçüde destekleyerek gelişmelerine katkı sağlıyoruz.


NEDEN OKÇULUK?

- Dikkatin bir yöne odaklanmasını sağlar ve uzun süreli konsantrasyonkazandırır

- Kuvvete karşı vücudunu dengeli ve koordineli kullanmayı öğretir

- Kendi kendini eğitme ve kendi kendine öğretebilme yetisini kazandırır

- Sabretmeyi ve sabırlı çalışmayı öğretir

- Başarmak için ilk önce kendimizi aşmak gerektiğini öğretir

- Sürekli mücadeleyi, pes etmemeyi ve hiç yılmama yetisini kişiye kazandırır

- En büyük rakibin ve geçmesi gereken tek kişinin kendisi olduğunu öğretir

- Başarıyı kazanmanın tek yolunun kendi olumlu uğraşlarının olacağını öğretir

- Kişinin zihinsel düşüncesiyle fiziki hareketlerini olumlu yöndegeliştirebileceğini öğretir

- Amaçlı,planlı,düzenli ve bilimsel çalışmayı öğretir

- Sürekli dik vaziyette ok atıldığı için, vücudun doğal postürün kazanılmasınısağlar

- Doğru nefes almayı sağlar; doğru nefes almakta çok daha fazla oksijenin akınetmesiyle beynin çok daha fazla verimli çalışmasına sebep olur.

- Vücuda uzun süreli dayanıklılık kazandırır

- Omuzları ve sırt kaslarını güçlendirir

- Aynı anda bir çok hareketi kontrol altında çalıştırabilmeyi öğrenirken, beynidaha fazla çalıştırıp sürekli zinde tutar

- Zihinsel antrenmanların sonunda; hafıza,algılama,hissedebilme,hareketlerimizikontrol altında yapabilme gibi bir çok yetimizi çok fazla geliştirir


- Sürekli bir güç gerektirdiği için mecburi olarak kişiyi kondisyonlu ve güçlüolmaya zorlar


Tayfun KOLAY
EKOL OKÇULUK S.K


AB AKREDİTASYONU
09-26-2014
Kids A Loud Avrupa Birliği Akreditasyonu'na sahip TEK İngilizceAnaokuludur. (Aktivasyon Kodu 2012,R 006)
 
 
 Okulumuzda AB Normlarına uygun tam zamanlı ÇİFT DİLLİ EĞİTİM (BILINGUAL EDUCATION) verilmekte ve bu eğitim öğrencilerimize mezun olduklarında  
 
verilen AVRUPA DİL PORTFOLYOSU ile belgelenmektedir.
2014-2015 ACADEMIC YEAR REGISTRATION

2014-2015 ACADEMIC YEAR REGISTRATION ENROLLMENT IS LIMITED.!

backnext

Etkinlik Takvimi

Haziran - 2017
PztSalÇarPerCumCmtPzr
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2729     

Anket


Ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olan İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları 3-6 yaş grubu çocuklara özel bir yapılanmayı Kids Aloud İngilizce Anaokulları ile sunmaktadır.


Kids Aloud İngilizce Anaokulları;

Çocukların en temel özelliği olan merak duygusunu ve hayal dünyalarını en üst düzeyde geliştirecek biçimde hazırlanmış binalarda, çocuk güvenliğini maksimum düzeyde gözeterek özel yöntemlerle İngilizce öğretirken diğer yandan da çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen aktivite ve programlar sunar.


Kids Aloud İngilizce Anaokulları;

Zengin bir hayal dünyasına sahip, soru soran, sorgulayan, merak duyan, içinde yaşadığı sosyal çevreye saygılı, duyarlı,sorumluluk sahibi ve sevecen çocuklar yetiştirmeyi,
3-6 yaş grubu çocuklara anaokulunu bitireceği döneme kadar B1 seviyede İngilizce’yi hiç unutmayacağı biçimde öğretmeyi temel amaç olarak belirlemiştir.Anaokullarımız da Avrupa Birliği normlarına uygun İngilizce eğitimi verilmekte ve bu eğitim süreci çocuklarımıza verilen Avrupa Dil Portfolyosu ile belgelenmektedir.


İletişim Bilgisi

Diğer Linkler

Son Twitler

Loading