Anket

Batıkent Temsilciliğine Hoş Geldiniz
İKİ DİLLİ EĞİTİM


        Kids Aloud Anaokulları, ülkemizde uzun yıllardır dil eğitiminde öncü kuruluş olan ingiliz Kültür Derneği Dil Okullarının okul öncesi eğitim markasıdır.
 
    

  •     Okulumuzda dersler ve aktiviteler HER GÜN FARKLI BIR SINIFTA, farklı bir atmosferde yapılır. Böylece çocuklarımız bütün bir  gün, bütün bir  hafta aynı sınıfa bağımlı kalmadan serbest bir ortamda okul içerisinde gezerek ve eğlenerek eğitimlerini alırlar.
 
  •      Okulumuzda her gün, her sınıfımızda tam zamanlı bir İngilizce öğretmeni bulunur. Okulumuzda İngilizce, saatlik dersler şeklinde verilmeyip; günlük eğitim programımızın içinde tüm gün ve tam zamanlı olarak verilmektedir.
 

  •      Anaokulumuzda her sınıfta  AYNI ANDA İKİ ÖĞRETMEN bulunur. Öğretmenlerimizden biri okul öncesi, diğeri İngilizce öğretmenidir. İngilizce öğretmeni tüm etkinliklerde ve okul içinde sadece İngilizce konuşur. Tüm aktiviteleri okul öncesi öğretmeni ile birlikte gerçekleştirir.  Bu sayede çocuklarımız zaman içinde İngilizce’nin farklı bir dil, bir iletişim aracı olduğunu gözlemler ve hiç farkına varmadan İngilizce konuşmaya ve anlamaya başlarlar. Çift Anadilli Eğitim (Bilingual Education) verilen öğrencilerimiz mezun olduklarında iki anadil sahibi olurlar.     

  •     Kids Aloud Batıkent Anaokulu ,çocuklara anaokulunu bitirecekleri döneme kadar İngilizce'yi hiç unutmayacakları biçimde öğretmeyi amaç olarak belirlemiştir. 
 
  •     Eğitim programlarımız, Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan okul öncesi eğitim kurumları standartları ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü kazanımlar doğrultusunda ve ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE’NİN ışığında hazırlanmış sentez bir eğitim programından oluşur. Okulumuzda uygulanan Çift Dilli Eğitim (Bilingual Education) Modeli ; Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlilerinin gözetiminde uygulanmakta olup, 2 farklı dili konuşan anne ve babası olan çocukların 3-4 yaşlarına geldiklerinde  annesi ile annesinin diliyle, babası ile babasının diliyle rahatlıkla  iletişim kurabilme mantığı üzerine hazırlanmıştır.
 
  •     Bu eğitim modelinde öğrencinin günde 8-9 saatini beraber geçirdiği öğretmenler, eğitim sırasında ebeveynlerinin yerine geçtiği için bu öğretmenlerden İngilizce öğretmeni olanı sadece İngilizce konuşarak (ama öğrencisini anlayarak ve gözlemleyerek) İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu öğrencisine yansıtır.
 
  •     Bu sayede çocuğumuz İngilizce konuşmanın özel bir durum olmadığını ve hayatın doğal akışı içinde bir iletişim metodu olduğunu ve öğretmeni ile iletişim kurması için bu metodu kullanması gerektiğini anlar.
 
  •     Kısaca diğer eğitim metotlardan  farklı olarak Kids Aloud Anaokullarında İngilizce, derslerin içinde ve doğal bir paylaşma süreci olarak verildiği için okul öncesi eğitim kurumlarımız İngilizce eğitiminde çok başarılı sonuçlar elde etmektedir.

EĞİTİM PROGRAMIMIZIN İÇERİĞİ

Eğitim programımızın içeriği; Anadil, kavram, müzik, fen-doğa-matematik-kurallı grup oyunları, nezaket ve görgü kuralları, değerler eğitimi, sanat ,serbest zaman etkinlikleri, gems-mandala-scamper-maze tekniklerinden oluşur.

Eğitim programımızın temel amacı; kendine güvenen, duygularını ifade edebilen ve ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE'YE sahip çocuklar yetiştirmektir.

Eğitim kadromuzda; okul öncesi ve İngilizce öğretmenlerimiz dışında haftanın 5 günü bizlerle birlikte çalışan branş öğretmenlerimiz de yer almaktadır.

Branş derslerimiz: Satranç, drama, müzik, halk oyunu, bale ve hokey (6 yaş grubu)

Yıl sonunda satranç ve hokey turnuvalarımız yapılmakta ve katılan okullar arasında hokey turnuvasında dereceye giren öğrencilerimiz milli takıma seçilmektedir.

 


İletişim Bilgileri

                 +90 (506) 841 27 88
  • Address: Yeni Batı Mah. 2402 Sk. No:9/1